2020.10.30 Leśne zagadki

"Leśne zagadki"

Drodzy rodzice, przed rozpoczęciem poproście dzieci
o wycięcie sylwet zwierząt (załącznik 1). Następnie przymocujcie je (np. za pomocą taśmy samoklejącej)
do patyczka np. takiego do robienia szaszłyków.

Odczytajcie teraz zagadki o zwierzętach leśnych i poproście dziecko, aby podniosło w górę odpowiednie zwierzę oraz wskazało jego charakterystyczne cechy, pozwoli to na utrwalenie wiadomości ;) (załącznik 2)

P.s. Po rozwiązaniu zagadek zwierzęta można wykorzystać do stworzenia teatrzyku o leśnych zwierzętach

"Nasze zwierzęta" - (załącznik 3) drogie dzieci wskażcie podobieństwa między zwierzętami, związane z ich wyglądem, sposobem odżywiania, przygotowywania się do zimy, trybem życia (np.: takie, które mają podobny wygląd lub zwyczaje).

Uwaga! Na następny tydzień dzieci przynoszą swoje zdjęcia (najlepiej portretowe - mogą być wydrukowane na zwykłej kartce)

i życzę udanej zabawy
JGP