MISJA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1 „BAJKOWY ŚWIAT”

NASZYM NAJWIĘKSZYM DOBREM JEST DOBRO DZIECKA,

PRZYGOTOWUJEMY JE DO ODNOSZENIA SUKCESÓW

I RADZENIA SOBIE Z TRUDNOŚCIAMI.

KSZTAŁTUJEMY JEGO OSOBOWOŚĆ NA CAŁE ŻYCIE.

BRAKÓW WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO NIE UZUPEŁNI NAJLEPSZY UNIWERSYTET.

Dokładamy wszelkich starań, aby powyższą misję wypełniać każdego dnia. Aby wyznaczone cele osiągnąć ułatwia nam fakt, że m.in.:

• sale przedszkolne oraz gabinety terapeutyczne są wszechstronne, funkcjonalne, przytulnie i bezpiecznie urządzone. Wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęt do zabaw. Każdy oddział posiada własną szatnię, łazienkę i sanitariaty.
  • kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje do pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym.  Ponadto systematycznie doskonali swoje umiejętności, a w pracy z dziećmi korzysta z różnych metod, technik i narzędzi pracy.
  • dzieci przygotowywane są do udziału w różnych konkursach i akcjach organizowanych: przez przedszkole, przez instytucje (Powiatowe Przeglądy piosenki przedszkolnej, konkursy plastyczne), akcje ogólnopolskie m.in.: „Góra grosza”, „Cała Polska czyta dzieciom” – otrzymujemy certyfikaty, dyplomy, statuetki.
  • na terenie przedszkola organizujemy szereg imprez, uroczystości, wycieczek i świąt nietypowych. Do najważniejszych należą m.in.: Dzień Przedszkolaka, Akcja Sprzątanie Świata, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Życzliwości, Wróżby Andrzejkowe, Spotkania Jasełkowe, Dzień Babci i Dziadka, Bal karnawałowy, Dzień Matki, Festyny i pikniki rodzinne, Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla 6 latków, Dzień Dziecka i mnóstwo innych... :)
  • w uzgodnieniu z rodzicami i za ich zgodą w przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe (teatrzyki, koncert, pokazy piłkarskie, zajęcia z animatorami itd.) oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczna ( zajęcia: logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, kształcenia specjalnego, wczesne wspomaganie rozwoju).
  • rodzice są informowani o realizacji działań przedszkola (gazetki na hollach, w czasie zebrań, strona internetowa) zawartych w opracowanych przez nauczycieli dokumentach: Roczny Plan Pracy, Harmonogram Imprez i uroczystości, Program Profilaktyczny, Program Wychowawczy.
  • współpracujemy  z różnymi instytucjami, placówkami, urzędami poprzez np. występy dzieci dla seniorów ze Związku emerytów i rencistów,  dla Związku niedowidzących, dla pracowników Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, dla przedsiębiorców, dla małżeństw – 50 gody itp.
  • praca z dziećmi w przedszkolu zauważana jest przez środowisko lokalne dzięki temu dzieci występują w czarnkowskim amfiteatrze, na Placu Wolności. Biorą także udział w imprezach i uroczystościach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury.

KILKA INFORMACJI OGÓLNYCH :)

1. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 lat do 6 lat.
  2. Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:30 do 16:00.
  3. Dzieci przyprowadzane i odbierane są w wyznaczonych godzinach:
  • schodzenie się 6:30-8:00
  • odbieranie 14:30-16:00.
  1. W przedszkolu obowiązuje stała pora posiłku:
  • śniadanie 8:45
  • obiad 12:15
  • podwieczorek 14:10.
  1. Do przedszkola przychodzą dzieci pod opieką rodziców lub opiekunów / odbierane mogą być wyłącznie przez osoby pełnoletnie i upoważnione.
  2. Do przedszkola przyprowadzane są tylko dzieci zdrowe.
  3. W przedszkolu dzieci objęte są zajęciami obowiązkowymi oraz zajęciami dodatkowymi.
  4. Na udział dzieci w różnych konkursach organizowanych przez przedszkole i poza nim- rodzice nie muszą wyrażać specjalnej zgody.
  5. Za pobyt dziecka w przedszkolu rodzice uiszczają do 15-go każdego miesiąca opłatę na wyznaczone konto w kancelarii placówki.
  6. Statut przedszkola do wglądu Rodziców znajduje się w biurze placówki.
  7. Organem reprezentującym rodziców w przedszkolu jest Rada Rodziców.
Data dodania: 2018-04-17 13:42:26
Data edycji: 2023-01-21 14:13:32