REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023 (kliknij w pasek)

Przedszkole rozpoczęło działalność w roku 1948 przy ul. Staroszkolnej 2.

Było wówczas jedynym w mieście. W latach sześćdziesiątych dysponowało 120 miejscami. Ta jedyna placówka nie mogła zaspokoić potrzeb rozwijającego się miasta. W roku 1965 przystąpiono do budowy obok starego budynku nowego przedszkola przy ul. Wronieckiej, które swą działalność rozpoczęło trzy lata później i istnieje do dziś. W 2001 r.  Przedszkole Nr 3 przy ul. Rolnej zostało przejęte w zarządzanie przez Przedszkole Miejskie Nr 1. W obecnej strukturze stanowimy jedną placówkę Przedszkole Miejskie Nr 1 "Bajkowy Świat". W roku szkolnym 2020/2021 przedszkole dysponuje 240 miejscami. W przedszkolu jest dziesięć oddziałów: sześć w budynku przy ulicy Wronieckiej i cztery w budynku przy ulicy Rolnej.
Przez lata swojej działalności przedszkole zmieniało nazwy, było Państwowe, Miejskie, Publiczne, a teraz jest Przedszkolem Miejskim.

Przez prawie 70 lat istnienia placówką kierowały:

• Alicja Purgiel -  od 1948 do 1960;
  • Zofia Dymkowska -  od 1960 do 1974;
  • Maria Sowińska  - od 1974 do 1991;
  • Stefania Bejnarowicz  -  od 1991 do 2004;
  • Gabriela Jeżewska - od 2004 do 2019;
  • Katarzyna Just - od 2019 do chwili obecnej.

Dzieci z przedszkola chodzą do grup o bajkowych nazwach:

• Smerfy;
  • Jaś i Małgosia;
  • Rybki;
  • Krasnale;
  • Królewna Śnieżka;
  • Kubuś Puchatek;
  • Plastusie;
  • Skrzaty;
  • Troskliwe Misie;
  • Pszczółka Maja;

Sale zajęć dla dzieci są wszechstronne, funkcjonalne, przytulnie i bezpiecznie urządzone. Wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęt do zabaw. Każdy oddział posiada własną szatnię, łazienkę i sanitariaty.  Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30. do 16.00.

W przedszkolu panuje życzliwa i wesoła atmosfera sprzyjająca zabawie i pracy.

Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje do pracy wychowawczo-dydaktycznej
z dziećmi w wieku przedszkolnym.  Kadra pedagogiczna systematycznie doskonali swoje umiejętności, w pracy z dziećmi korzystają z różnych metod technik i narzędzi pracy.

Na terenie przedszkola odbywa się szereg imprez i uroczystości oraz wycieczek:

• Dzień Przedszkolaka;
  • Sprzątanie Świata;
  • Dzień Pluszowego Misia;
  • Dzień Życzliwości;
  • Wróżby Andrzejkowe;
  • Bal Mikołajkowy;
  • Spotkania Jasełkowe;
  • Dzień Babci i Dziadka;
  • Bal karnawałowy;
  • Powitanie wiosny;
  • Dzień Matki;
  • Festyny i pikniki rodzinne;
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla 6 latków;
  • Dzień Dziecka;
  • Edukacyjne spotkania ze sztuką.

W uzgodnieniu z rodzicami i za ich zgodą w przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczna:

• język angielski;
  • koncerty muzyczne;
  • teatrzyki;
  • zajęcia logopedyczne;
  • zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka;
  • zajęcia z kształcenia specjalnego;

Rodzice są informowani o realizacji działań przedszkola (gazetki na hollach, w czasie zebrań, strona internetowa) zawartych w opracowanych przez nauczycieli dokumentach: Roczny Plan Pracy, Harmonogram Imprez i uroczystości, Program Profilaktyczny, Program Wychowawczy,

Współpracujemy  z różnymi instytucjami, placówkami, urzędami, wychodzimy z dziećmi poza przedszkole: występy dzieci dla seniorów ze Związku emerytów i rencistów,  dla Związku niedowidzących, dla pracowników Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, dla przedsiębiorców, dla małżeństw – 50 gody.

Praca z dziećmi w przedszkolu zauważana jest przez środowisko lokalne – dzieci występują w amfiteatrze, na Placu Wolności. Biorą udział w imprezach i uroczystościach  organizowanych przez MCK, np. Święto mleka,

Dzieci biorą udział w różnych konkursach i akcjach organizowanych przez przedszkole, przez instytucje (Powiatowe Przeglądy piosenki przedszkolnej, konkursy plastyczne) ogólnopolskie „Góra grosza”, „Cała Polska czyta dzieciom” – otrzymujemy certyfikaty, dyplomy, statuetki.

Data dodania: 2018-04-17 13:42:26
Data edycji: 2020-10-28 20:29:07