27.03.2020 - BĘDĘ WYNALAZCĄ!

Temat dnia: Będę wynalazcą!

„Co jest mi potrzebne?” – nazw wynalazków, któ­re ułatwiają codzienne życie podziel na głoski, spółgłoski/samogłoski i sylaby: pralka, zmywarka, odkurzacz, telefon, komputer. Do wykonania tego zadania możesz wykorzystać załącznik nr 9. Przed rozpoczęciem wykonania zadania zwróć uwagę na przykład.

„Mój wynalazek” – przestrzenna praca plastyczna. Przygotuj stoliku małe opako­wania, kartoniki, kartki z kolorowego bloku, kleje, nożyczki, wstążki i inne dostępne materiały plastyczne. Spróbowały z tych materiałów zbudować wynalazki, o których mowa w poprzedniej zabawie.

„Czy to prawda, czy nie? – zabawa słuchowa, podsumowująca informacje z całego ty­godnia. Zastanówcie się, czy jest ono prawdziwe, czy nie. Możecie narysować buźki jeśli zdanie jest, prawdziwe – to uśmiechniętą, jeśli nie jest prawdziwe – wesołą.

• Jaskiniowcy podróżowali samochodami.
  • Przed wynalezieniem samolotu, przez ocean przeprawiano się statkami.
  • Komputer jest potrzebny niektórym osobom do pracy.
  • Komputer może służyć do zabawy.
  • Fale dźwiękowe mogą płynąć kablem telefonicznym.
  • Radio wynaleziono wcześniej niż telewizor.
  • Ziemia krąży wokół Słońca.
  • Słońce krąży wokół Ziemi.

Praca z KP3.20a – rysowanie według wzoru, przeliczanie figur, pisanie cyfr. (Załącznik nr 10)

Praca z KP3.20b – uzupełnianie wyrazów, odczytywanie liter, rysowanie hasła. (Załącznik nr 10)

Praca z KP3.21b – kącik grafomotoryczny, kolorowanie pół zgodnie z zauważoną regułą. (Załącznik nr 10)

Data dodania: 2020-03-26 20:35:31