2021.03.29 Zagroda Oli - nauczanie zdalne

Drodzy Rodzice, rozpoczynamy nauczanie zdalne, które potrwa przez okres zamknięcia przedszkoli. Mam nadzieję, że już w krótce się spotkamy :)

Zagroda Oli - nauczanie zdalne

W zagrodzie Oli - Drodzy Rodzice. Porozmawiajcie z dziećmi na temat wiejskiej zagrody, tego jakie tam żyją zwierzęta i gdzie mieszkają. Następnie wspólnie z dziećmi przygotujcie makietę wiejskiej zagrody. Zwróćcie uwagę na to, aby elementy makiety były przyklejone w odpowiednich miejscach np.:

• Ola koło domu,
  • kury obok kurnika,
  • pies przed budą,
  • kot na dachu lub płocie itd.
  • Dorysuj elementy. których według ciebie brakuje.

Co nam dają zwierzęta? - możemy przygotować: biały ser, jajko ugotowane na twardo, pióra.

Pokazujemy dzieciom ilustracje zwierząt domowych i zadajemy dzieciom pytanie: Jakie produkty otrzymujemy dzięki tym zwierzętom? (karta pracy "Woda" str. 58 - na początku zakrywamy produkty, tak aby dziecko widziało tylko zwierzęta).

Proponujemy także ćwiczenia oddechowe - dmuchanie na piórko - przesuwanie piórka siłą oddechu oraz utrzymania piórka w powietrzu tylko za pomocą oddechu.

Po ćwiczeniach poprośmy dziecko, aby na karcie pracy połączyło obrazki zwierząt z obrazkami produktów, które dzięki nim otrzymujemy (każda para innym kolorem kredki).

Zwierzęta w zagrodzie - naśladowanie odgłosów zwierząt z makiety "Wiejska zagroda", a także innych mieszkających na wsi, których nie ma na naszej makiecie.

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2021-03-29 06:42:48