2019.02.28 Pączki i pączuszki, czyli jak oblizujemy słodkie paluszki

Choć przedszkolaczek mały, to do zjedzenia pączka doskonały. Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy
TŁUSTY CZWARTEK - który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, wedle tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się, szczególnie pączuszkami ;) Najpopularniejsze potrawy w tym dniu to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chruścikami. Staropolskie przysłowie mówi: "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Tak więc my przedszkolaki zajadaliśmy pyszne pączki, aby zawsze dobrze nam się wiodło ;)

Data dodania: 2019-03-03 10:18:57
Data edycji: 2019-03-03 10:46:35