ZWIERZĘTA DUŻE I MAŁE

Temat tygodnia: ZWIERZĘTA DUŻE I MAŁE

W tym tygodniu dzieci zdobędą wiadomości o zwierzętach – poznają ich nazwy, wygląd, zwyczaje, a także miejsca ich występowania.Nauczą się śpiewać piosenkę ,,Zabawkowe zoo”. Na podstawie opowiadania M. Bennewicza ,,Zwierzęta małe i duże” poznają nazwy umaszczenia koni. Będą tworzyć zbiory zwierząt zgodnie z podanymi kategoriami i porównywać liczbę zwierząt w zbiorach. Poznają znak odejmowania, ćwicząc zapisywanie działań z wykorzystaniem tego znaku. Rozwiną kompetencje językowe poprzez analizę i syntezę głosek w słowach, wyodrębnianie głosek na początku, w środku i na końcu wyrazu. Samodzielnie będą szukać informacji o zwierzętach w różnych źródłach (książki, ilustracje, albumy). Wypowiedzą się o zwyczajach zwierząt na podstawie własnych spostrzeżeń. Utrwalą sobie zasady bezpiecznego poruszania się po lesie, a także zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z nieznajomymi zwierzętami.

Aby utrwalić wiadomości o zwierzętach możecie Państwo obejrzeć film przyrodniczy lub albumy ze zwierzętami. Dziecko powinno próbować odczytywać samodzielnie nazwy zwierząt. Warto także ćwiczyć z dzieckiem przeliczanie obiektów w najbliższym otoczeniu, a także dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

Cele ogólne:

• rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez wprowadzenie znaku „–”;
  • doskonalenie umiejętności rozpoznawania kontynentów na mapie;
  • tworzenie kolekcji zwierząt na podstawie mapy świata;
  • rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez posługiwanie się modelami monet i banknotów; wdrażanie do samodzielnego poszukiwania informacji o zwierzętach w różnych źródłach (książki, ilustracje, albumy);
  • rozwijanie kompetencji językowych poprzez analizę i syntezę głosek w słowach; określanie głoski w nagłosie i wygłosie słów o prostej budowie fonetycznej;
  • poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po lesie;
  • wspomaganie rozwoju intelektualnego poprzez przyporządkowanie ilustracji usłyszanym dźwiękom.
Data dodania: 2020-06-08 11:29:07
Data edycji: 2020-06-08 11:36:19