ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2022/2023 W ''BAJKOWYM ŚWIECIE''

Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023 w „Bajkowym Świecie”.

19 czerwca 2023 roku o godzinie 17.00  odbyła się uroczystość pożegnania sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Czarnkowie „Bajkowy Świat”. Gala odbyła się w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie w sali kinowej.

Na uroczystość przybyły dzieci wraz z rodzicami. Na widowni zasiadł Burmistrz Miasta Czarnków Andrzej Tadla, zaproszeni goście oraz Grono Pedagogiczne. Tego dnia pożegnaliśmy 64 absolwentów z grup: „Plastusie”, „Skrzaty” i „Królewna Śnieżka”. Dzieci przedstawiły program artystyczny, który rozpoczęły tradycyjnym tańcem polonez. Następnie zaśpiewały Hymn przedszkola, po czym nastąpiło przemówienie pani dyrektor Katarzyny Just, która oficjalnie powitała gości i podziękowała rodzicom za zaangażowanie i wkład wniesiony na rzecz placówki. Przedstawione wierszyki i piosenki przypominały, co się działo, bo wspomnień mamy nie mało. Każda z kończących grup reprezentowała wybraną porę roku. Grupa „Królewna Śnieżka” zaprezentowała wierszyki i piosenki o jesieni. Dzieci zaśpiewały piosenkę Jesienna Cza-Cza-Cza oraz zatańczyły taniec Jesienny Kujawiaczek. Natomiast grupa „Skrzaty” zaprezentowała program artystyczny związany z zimą. Dzieci wykonały walc z pomponami do muzyki Whitney Houston oraz zagrały na instrumentach do muzyki poważnej. „Plastusie” przedstawiły wspomnienia z wiosny i lata, zatańczyły tango i zaśpiewały piosenkę Złap lato za rękę. Następnie wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę dziękczynną, w której dziękowały: „ (…)za przedszkole, za przyjaciół, za najmniejszą rzecz, za każdy nowy dzień (…)”. Po piosence nastąpiło przyrzeczenie dzieci, które obiecały, że będą pilnie i wytrwale uczyć się w szkole. Wreszcie nadszedł czas wręczania dyplomów przez panią Dyrektor. Zaproszeni rodzice byli zachwyceni występami swoich Pociech, i nagrodzili ich gromkimi brawami.

Czas pożegnań nigdy nie jest łatwy. Dziękujemy naszym przedszkolakom, za chwile które spędziliśmy razem. Wierzymy, że będziecie nas mile wspominać i czasem odwiedzać. Życzymy Wam również, by nadchodzące wakacje były czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku. Życzymy Wam wielu sukcesów w szkole.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Przedszkola serdecznie dziękują za pomoc w organizacji uroczystości pracownikom MCK w Czarnkowie oraz panu Marcinowi Zodro z Pracowni Fotograficznej za oprawę uroczystości.

Sylwia Krzemińska

Data dodania: 2023-06-21 13:16:22