ZAJĄCZEK WIELKANOCNY W BAJKOWYM ŚWIECIE

Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty, zazwyczaj słodkości i drobne upominki. Na jego przyjście trzeba się jednak przygotować. Należy wystawić koszyczek wyścielony słomą lub pociętą w paski, kolorową bibułką.

W piątek 13 kwietnia Przedszkole Miejskie nr 1 ,,Bajkowy Świat” w Czarnkowie odwiedził długo wyczekiwany gość. Był to oczywiście "Zajączek", który tego dnia schował w ogrodzie przedszkolakom drobne upominki. Szukanie ich sprawiło jak zawsze mnóstwo radości i śmiechu. Zanim jednak to nastąpiło dzieci zasiadły do uroczystego, świątecznego śniadania. Po śniadaniu w każdej grupie można było zauważyć pełne napięcia oczekiwanie na Wielkanocne niespodzianki,  dlatego czas urozmaicały sobie  wspólnymi zabawami, piosenkami. Po zabawach pełne wrażeń dzieci wybiegły do ogrodu i tam odnalazły swoje pełne koszyczki.

Dzieci z wielką radością i wypiekami na twarzy wróciły do przedszkola. Był to dzień pełen wrażeń i radości.

Do zobaczenia, zajączku! Dziękujemy za prezenty!

Data dodania: 2022-04-13 16:25:29
Data edycji: 2022-04-13 19:36:35