ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

ZAJĄCZEK  W  PRZEDSZKOLU

„BAJKOWY ŚWIAT”

Tuż po świętowaniu pierwszego dnia wiosny dzieci zaczęły odliczać czas do przyjścia upragnionego zajączka – oczywiście z prezentami. Starszacy nawet potrafili odpowiedzieć na pytanie wierzb z piosenki „…kiedy będzie Wielkanoc, wierzby pytają…”                                      Jednak zanim to się wydarzyło dzieci starały się zaprosić zająca do przyjścia do nich poprzez przystrojenie sal czy poznawanie zwyczajów związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć w żadnej grupie zielonej rzeżuchy czy owsa i zasadzonej cebulki. Wszystko to po to, by zajączek czuł się dobrze w naszym przedszkolu.

Jednak, jeśli ktoś pomyśli, że dzieci tylko czekają na prezenty, to jest w błędzie. Dzieci z „Bajkowego Świata” postanowiły dać coś od siebie innym. W wielu grupach odbyły się spotkania z rodzicami.      Przedszkolacy wraz ze swoimi paniami przygotowali wielkanocne przedstawienia w prezencie dla swoich bliskich, ale i dla kolegów z przedszkola. Oprócz przedstawienia były wspólne zabawy z rodzicami, zagadki i prace plastyczne. Nasi wychowankowie pokazali jak można zrobić piękne świąteczne kartki czy ozdoby i równocześnie czerpać z tego dużo radości. To wszystko działo się kilka dni wcześniej…Wreszcie przyszedł upragniony dzień szukania koszyczków. Na tablicy informacyjnej napis głosił „Będę u was w środę”. I tak też się stało. Już od rana wszyscy wypatrywali wspaniałego gościa. Najpierw jednak był spektakl kabaretowy pt. „Bajki na jednej nodze” promujący zdrowy styl życia, czyli taki, jaki lubi zajączek. Były zabawy i konkursy związane ze świętami i już zajączek zostawił koszyczki. Każdy był ciekaw, czy znajdzie swój koszyk i co w nim będzie. Jeszcze tylko trzeba „odczytać” znaki, które doprowadzą dzieci do zajączkowych upominków i…I później już była tylko radość, radość, radość!

Beata Wyrembek

Data dodania: 2023-04-07 11:08:14