Zabawy na Dzień Dziecka.

Wita Was słoneczny ranek, tyle dzisiaj niespodzianek, tyle przygód czeka Was. Pierwszy czerwca! Wstawać czas! Dzisiaj święto wszystkich dzieci – to szczególny dla Was dzień. Jasne, złote słonko świeci, spoza chmur uśmiecha się. Wszyscy śmieją się od rana - każda buzia roześmiana. Czar zabawy dziś panuje. Każde serce się raduje. Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają. Tak życzenia Wam składają... W dniu tak pięknym i wspaniałym, życzę Wam sercem całym - moc uśmiechu i radości, szczęścia, zdrowia, pomyślności.

Zabawy na Dzień Dziecka pomysły na dwór i w domu.

Najlepsze zabawy na Dzień Dziecka to sprawdzona rozrywka w nowej odsłonie. Propozycje, jak ciekawie bawić się bańkami, w chowanego czy jak wykorzystać w zabawie na dworze kredę.

Zabawy na Dzień Dziecka na dworze

1. Królewskie kręgle z butelek

Co jest potrzebne: plastikowe butelki (np. po wodzie mineralnej, najlepiej tej samej wielkości), piłka, woda lub piasek z piaskownicy.
Jak się bawić: napełnij butelki wodą lub piaskiem, żeby były stabilne. Zakręć je nakrętkami. Rozstaw kręgle na planie trójkąta (wierzchołek kierowany w stronę graczy). Narysuj kredą linię, na której ustawia się gracz. Nie powinna być zbyt oddalona od butelek, by dziecko miało szansę w nie trafić. Dla siebie możesz wyznaczyć drugą, dalej położoną. Na przemian turlajcie piłkę w stronę kręgli.

1. Królowa pszczół i żaba

Co jest potrzebne: kreda.
Jak się bawić: na chodniku lub asfaltowej parkowej dróżce narysuj kółka w takich odstępach, by maluch miał szansę przeskoczyć z jednego na drugie. Umawiacie się, że jesteście pszczółkami: dziecko to pszczoła królowa, a wy – szeregowe robotnice. Możecie przelatywać z kwiatka na kwiatek (czyli z kółka na kółko), bo tam pszczółki są bezpieczne.

1. Jej wysokość puszcza bańki

Co jest potrzebne: płyn do baniek (np. z płynu do kąpieli rozcieńczonego wodą lub według przepisu dla profesjonalistów: 1 litr wody + 2 lub 3 łyżki płynu do mycia naczyń + 1 łyżeczka gliceryny, którą można kupić w aptece), słomki i plastikowe kubeczki.
Jak się bawić: Jedna osoba puszcza, a druga rozbija bańki (klaszcząc), przekłuwa je słomką albo na nie dmucha – to zabawa dla dzieci, u których istnieje ryzyko, że wciągną płyn do ust. Dla starszych ogłoś konkurs: kto puści najwięcej baniek. Propozycja dla ambitnych to mega bańki. Słomkę trzeba zastąpić np. rurką po papierze toaletowym lub kuchennym ręczniku. Zadanie nie jest proste, a zabawa na Dzień Dziecka jest przednia.

Zabawy na Dzień Dziecka w domu

1. Rodzina królewska w puzzlach

Maluch uwielbia układanki? Przygotuj dla niego specjalne puzzle. Wydrukuj rodzinną fotografię, przyklej do tekturki i potnij na kilka kawałków. Poproś malca, by spróbował ułożyć z nich obrazek. Na wszelki wypadek zostaw jeden egzemplarz zdjęcia w całości na wzór. Możesz przygotować trzy zestawy puzzli, np. zdjęcie mamy, taty, dziadków i dziecka albo ulubionego pieska lub kotka.

1. Stary król mocno śpi

Królewska wersja zabawy w „Starego niedźwiedzia”. Król mocno śpi, a nieznośni poddani nie pozwalają mu dokończyć drzemki, chodzą wokół niego i śpiewają piosenkę „Stary król mocno śpi, my się go boimy, na palcach chodzimy, jak się zbudzi będzie zły...”. Zanim król się obudzi, rozbiegają się po domu. Ten, kogo król odnajdzie jako pierwszego, dostaje koronę, kładzie się na podłodze, by po chwili złapać kolejną osobę. Zabawa daje masę śmiechu!

1. Skarb dla władcy

Co jest potrzebne: Prezent na dzień dziecka!

Jeśli przygotowałaś upominek na Dzień Dziecka, możesz ukryć go w domu i zabawić się z dzieckiem w ciepło-zimno. Najpierw możecie bawić się w odnajdywanie jego ulubionej przytulanki, a później udając, że ukryłaś maskotkę, pokieruj dziecko tak, by odnalazło prezent.

1. Skoki przez drabinkę

Wykonaj drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na ziemi na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.

Życzę miłej zabawy

Data dodania: 2020-05-30 13:22:29