WYJĄTKOWI GOŚCIE W NASZYM PRZEDSZKOLU - SPOTKANIE Z ALPAKAMI

Alpaki w Miejskim Przedszkolu nr1 „Bajkowy Świat”

19 maja w naszej placówce odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi zwierzątkami. Kokos i Karmel to cudowne alpaki, które przyjechały do nas z Wiedźminowa. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawym przeżyciem dla dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się skąd one pochodzą, w jakim celu są hodowane, i jak należy o nie dbać.

Te niewielkie i przesłodkie stworzenia są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale bardzo pozytywnie nastawione do dzieci. Dzięki nim nauczyliśmy się szacunku i empatii do żywych istot.

Podczas alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić oraz nakarmić alpaki ich przysmakiem, którym jest marchewka, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To był wspaniały dzień, pełen emocji, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Data dodania: 2023-05-20 12:43:00
Data edycji: 2023-05-20 12:51:36