WYCIECZKA DO ''ZAGRODY ŻUBRA'' W JABŁONOWIE

28 kwietnia wraz z grupą „Pszczółka Maja” nasze Misiaczki wybrały się na wycieczkę edukacyjną do „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie niedaleko Mirosławca. Po przyjeździe na miejsce dzieci udały się do zagrody żubrów. Te ogromne, stateczne zwierzęta zachwyciły swym wyglądem. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o ich życiu, budowie i zwyczajach. Następnie każde dziecko karmiło żubra marchewką lub kawałkiem jabłka. Kolejnym etapem wycieczki było przejście  do terenu zamieszkanego przez rysie. Przedszkolaki wypatrzyły w trawie majestatycznie wyglądające  rysie, które swym wyglądem zachwyciły niejednego przedszkolaka. Dzieci poznały również imiona wszystkich żyjących tam rysi i żubrów. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko i pyszne kiełbaski, które każdy ze smakiem skosztował. Wycieczka zakończyła się wesołymi zabawami na świeżym powietrzu. Była to wspaniała, żywa lekcja przyrody. Bezpośredni kontakt z żubrami pozwolił na poznanie tajników życia tych pięknych zwierząt. W drodze powrotnej do Czarnkowa wstąpiliśmy do „Parku Rybnego” w Trzciance, gdzie dzieci mogły podziwiać  ogromne modele znajdujących się tam ryb, zwierząt i grzybów.

Data dodania: 2022-04-29 21:09:26
Data edycji: 2022-04-29 21:30:13