WYCIECZKA DO 31 BLT W KRZESINACH

Dzięki uprzejmości taty Kasjana- Pana Fabiana Maciejewskiego dna 18.04.2024 r. dzieci z grupy Rybek i Kubusia Puchatka wyruszyły na wycieczkę do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Na początku przedszkolaki miały okazję odwiedzić Straż Wojskową. Strażacy zapoznali dzieci z wojskowym sprzętem strażackim. Pod czujnym okiem strażaka dzieci mogły założyć hauer oraz potrzymać prądownicę. Następnie udaliśmy się do Spadochroniarni, gdzie czekał na nas pilot, który z zaciekawieniem opowiedział o pracy pilota oraz sprzęcie który wykorzystywany jest w codziennej pracy. Zaprezentował także strój pilota. O godzinie 12.00 dla dzieci była przygotowana niespodzianka. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć start i pokaz lotu samolotu F16. Dzieci pod wielkim wrażeniem oglądały  niebo, po którym szybował wojskowy samolot. Na koniec udaliśmy się do hangarów, w których znajdowały się zabytkowe wojskowe samoloty.

Składamy serdeczne podziękowania Jednostce Wojskowej 31BLT w Krzesinach oraz Panu Fabianowi Maciejewskiemu za pomoc w zorganizowaniu wycieczki i możliwości oprowadzenia nas po jednostce lotniska wojskowego.

K. Szkudlarek

S.Stróżyńska