wtorek 31.03.2020

Temat dnia: Porządki w ogródku.

Przykładowe zabawy w domu:

1. „Jakie to narzędzie?” – zabawy słownikowe – analiza i synteza wyrazów (dzielenie prostych wyrazów na głoski, np. ł-o-p-a-t-a, taczka, miska, wiadro, itp.
  2. Praca z Kartami pracy, cz.3 s.21 – rozwijanie logicznego myślenia, klasyfikowanie przedmiotów, porównywanie.
  3. „Pierwsze wiosenne kwiaty”- zabawa dydaktyczna. Przeliczanie np. kolorowych klamerek (kwiatów), tworzenie zbiorów, układanie rytmów np. zielony, żółty, czerwony, żółty; zielony, żółty, czerwony, żółty, i inne rytmy.

Nie możemy udostępniać piosenek z „Tropicieli” ponieważ są objęte prawami autorskimi, dlatego też proponujemy:

1. Piosenka „Wiosna w ogródku” https://www.youtube.com/watch?v=_uJ4HB68w18 lub inną, jaką Państwo możecie znaleźć na różnych stronach internetowych.
  2. Praca z Zeszytem Grafomotorycznym s.40 – poprowadzenie Paka do grządki z grabkami, rysowanie szlaczka po śladzie.
Data dodania: 2020-03-31 07:31:42
Data edycji: 2020-03-31 07:53:58