WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Wtorek 16.6 2020

Wtorek 16.6 2020

Wtorek 16.06 2020

Temat dnia: Przy ognisku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proponowane działania:

 

„Budowanie na biwaku”- zabawa dydaktyczna. Dziecko ma do dyspozycji patyczki. Rodzic wyjaśnia, że na biwaku niekiedy trzeba coś zbudować z gałęzi lub patyków. Następnie układa dowolną, wymyśloną przez siebie figurę. Dziecko ma za zadanie ułożyć to samo. Następnie dziecko wymyśla kształty i układa je.

 

„Zestaw ćwiczeń gimnastycznych”

https://www.youtube.com/watch?v=bzboHM5GUzg

 

„Przy ognisku”- zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem KP4.28. Dziecko wypowiada się na temat ilustracji: Jakie miejsca przedstawia ilustracja?; Co robią poszczególne osoby na tej ilustracji?; Czy ognisko można rozpalać w dowolnym miejscu?; Jak musimy zachowywać się będąc w pobliżu ogniska?; co należy zrobić gdy zakończy się zabawa przy ognisku? Następnie dziecko wykonuje ćwiczenie w KP4.28-rozcina obrazek, składa go ponownie i nakleja na kartkę.

 

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzy:

 

„Kolanko”- zabawa z elementem rzutu. Dziecko razem z rodzicami lub z rodzeństwem stoi w kole. Dziecko stoi z piłka w środku. Rzuca kolejno do współgraczy, jeśli któryś z nich nie złapie, klęka na kolanko i pozostaje w tej pozycji do pierwszego udanego złapania piłki.

 

„Przekładanie kamieni”- zabawa ruchowa z piłką. Dziecko i rodzic są ustawieni do siebie plecami. Stoją w rozkroku. Dziecko trzyma piłkę i podaje ją partnerowi do tyłu nad głową. Rodzic ją odbiera i podaje dołem między nogami. Zabawę powtarzamy kilka razy. Następnie wprowadzamy zmianę tempa podawania, jako utrudnienie.

 

„W drodze na biwak”- rysowanie gry ścianki. Przed przystąpieniem do zabawy rodzic prowadzi z dzieckiem krótką rozmowę na temat pojęcia biwak. Dziecko na podstawie własnych doświadczeń wyjaśnia, co oznacza to słowo. Rodzic kieruje rozmową, zadając pytania: Jeśli idziemy lub jedziemy na biwak, co musimy ze sobą zabrać?; Gdzie można biwakować, w jakich miejscach?; Gdzie śpimy, będąc na biwaku?; Co można robić na biwaku? Następnie dziecko rysuje grę pod tytułem „W drodze na biwak”. Startuje z domu a metą jest miejsce biwaku. Każdy gracz będzie potrzebował kolorowy guzik i kostkę. Dziecko najpierw rysuje trasę gry, dzieli ją na pola. Rysuje dom w miejscu startu i wymyślone miejsce biwaku w miejscu mety. Następnie ustala fabułę gry ze wszystkimi pułapkami i premiami. Po narysowaniu gry i ustaleniu zasad dziecko gra z rodzicem i rodzeństwem.

 

„Czytankowo” -słuchanie tekstów literackich czytanych przez rodzica lub słuchanie audiobooków-rozmowa na temat wysłuchanego tekstu.

Data dodania: 2020-06-16 09:51:59
Data edycji: 2020-06-16 09:55:33
Ilość wyświetleń: 307
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

64-700 Czarnków

ul. Wroniecka 13

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej