WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W JEDNOSTCE RATOWNICZO-GAŚNICZEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TRZCIANCE

29 maja 2024r. dzieci z oddziaÅ‚u „KubuÅ› Puchatek” oraz „Plastusie” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Czarnkowie wybraÅ‚y siÄ™ do Trzcianki, aby zÅ‚ożyć swojÄ… wizytÄ™
w Jednostce Ratowniczo – GaÅ›niczej PaÅ„stwowej Straży Pożarnej.

GÅ‚ównÄ… atrakcjÄ… byÅ‚a interaktywna sala edukacyjna „OGNIK”, gdzie mieliÅ›my okazjÄ™ zobaczyć, jakie zagrożenia czyhajÄ… na nas w domu, lesie czy nad wodÄ… i jak możemy sobie
w bezpieczny i natychmiastowy sposób z nimi poradzić. DodatkowÄ… atrakcjÄ… podczas naszego spotkania byÅ‚a możliwość zwiedzenia jednostki i jej garażu, a w nim wozów bojowych,
a także wyposażenia sÅ‚użącego do gaszenia pożarów oraz niesienia pomocy poszkodowanym. Podczas wizyty dzieci mogÅ‚y także porozmawiać ze strażakami, zadawać pytania i dociekać, jakie umiejÄ™tnoÅ›ci należy posiadać, aby móc wypeÅ‚niać ten zawód. Dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™, jak ciężka jest praca strażaka, ile trzeba mieć odwagi i siÅ‚y, aby nim zostać.

ByÅ‚a to dla nas wszystkich edukacyjna i ciekawa przygoda, która pozwoliÅ‚a nam lepiej zrozumieć rolÄ™ strażaków. NauczyliÅ›my siÄ™, jak ważne jest zachowanie bezpieczeÅ„stwa w sytuacjach awaryjnych.

Serdecznie dziÄ™kujemy Jednostce Ratowniczo – GaÅ›niczej PaÅ„stwowej Straży Pożarnej w Trzciance za zorganizowanie na terenie jednostki zajęć z udziaÅ‚em strażaków,
w czasie których dzieci miaÅ‚y możliwość zapoznania siÄ™ z tym, jakże trudnym i odpowiedzialnym zawodem.

Data dodania: 2024-06-10 00:03:54
Data edycji: 2024-06-10 00:13:07