WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

Walentynki w Przedszkolu”

Dzień zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Każdy człowiek lubi czuć się kochanym i docenianym. Dzieci też mają swoje pierwsze, przedszkolne miłości. Warto zatem sprawić, by najmłodsi też poczuli walentynkowy klimat. Dzieci z przedszkola Miejskiego nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie świętowały ten dzień na ul. Wronieckiej – 13 lutego, natomiast na ul. Rolnej -15 lutego. Zanim rozpoczęły wesołe zabawy, rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Pierwszą niespodzianką dla najmłodszych, było wręczenie Walentynki, dostarczone wcześniej przez dzieci do skrzynki walentynkowej, wystawionej przed przedszkolem. Dzieci także wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, tańczyły w rytm muzyki z papierowymi serduszkami. Odbyły się również małe warsztaty - przedszkolaki ozdabiały serduszka- walentynki, które następnie wręczyły swoim bliskim. Na koniec tego niezwykłego dnia, każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i balonika od pań. Dzień walentynkowy w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Alina Szczublewska

Data dodania: 2021-02-14 18:48:55