URODZAJ NA DZIEWCZYNKI Z ZAPAŁKAMI

Akcja "Urodzaj na dziewczynki z zapałkami" po raz 24 w naszym mieście! Czarnkowska tradycja, podczas której ludzie otwierają swoje serca, a miasto staje się piękne i magiczne, dzięki sile pomagania.

Każdego roku na czarnkowskich ulicach pojawiają się dziewczynki, wzorem literackiej bohaterki, ze specjalnie przygotowanymi świątecznymi pudełeczkami zapałek. Uśmiechnięci przechodnie mogą je nabyć, jednocześnie niosąc pomoc potrzebującym.

Na przełomie lat, zebrane środki przeznaczane były na rozmaite cele. W tym roku cel jest szczególny, bowiem na pomoc czeka sześcioletnia Anastazja, uczęszczająca do naszego przedszkola! Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzenia ułatwiającego komunikowanie się. "Mówik" - bo o nim mowa - to specjalistyczny zestaw do komunikacji alternatywnej.

To piękne przedsięwzięcie organizowane przez Miejskie Centrum Kultury odbędzie się 16 grudnia w godzinach od 12.00 do 17.00 na terenie całego miasta. Centralnym punktem będzie Plac Wolności. Natomiast my zachęcamy również do wsparcia akcji w naszym przedszkolu na ul.Wronieckiej oraz ul.Rolnej. Przy wejściu do naszej placówki znajdziecie Państwo stoiska z zapałkami oraz puszkami.

Niech ta akcja daje radość wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, organizatorom oraz obdarowanym. Pamiętajmy, że dobro wraca!

Wspólnie możemy pomóc Anastazji :)

Data dodania: 2022-12-09 17:04:11
Data edycji: 2022-12-09 17:38:12