UDZIAŁ W II ETAPIE III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ''IGNACY JAN PADEREWSKI- pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury''

W lutym oraz marcu 2023 roku dzieci z grup: Skrzaty, Plastusie oraz Królewna Śnieżka, w ramach udziału w III Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, poznawały sylwetkę Ignacego Jana Paderewskiego.

Podczas zorganizowanej na Placu Wolności w Czarnkowie imprezy z okazji 104 Rocznicy Zakończenia Powstania Wielkopolskiego przedszkolaki dowiedziały się o jego roli jako przywódcy dążącego do odzyskania niepodległości Polski, patrioty i polityka.

Życie i twórczość artysty przybliżyła dzieciom seria 10 filmów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Małe PWM „Ignacy Jan i jego plan”. Animacje edukacyjne skupione wokół postaci Ignacego Jana Paderewskiego i jego życia od lat najmłodszych oraz rozmowy na ten temat były źródłem bardzo interesujących dla przedszkolaków wiadomości.

Podczas kolejnych zajęć dzieci wybrały się z wizytą do wirtualnej filharmonii zorganizowanej w przedszkolnej sali. Dzieci kupowały i sprzedawały bilety, a na tablicy multimedialnej obejrzały i wysłuchały fragmentu Koncertu fortepianowy a-moll op.17. Twórcza improwizacja ruchowa przy muzyce kompozytora pozwoliła dzieciom na wyrażenie przeżywanych wrażeń estetycznych, zauważonych zmian tempa i dynamiki wysłuchanego utworu.

Zainteresowanie dzieci twórczością kompozytora zakończyły prace plastyczne , które zostały zgłoszone do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.

Najstarsze grupy tj. Skrzaty, Plastusie oraz Królewna Śnieżka reprezentowały nasze Przedszkole przygotowując pomysłowe i staranne prace konkursowe.

Data dodania: 2023-05-26 13:37:49
Data edycji: 2023-05-26 13:41:56