TEMAT TYGODNIA: PRACOWITA WIOSNA

Poniedziałek 30.03.2020

Temat dnia: Wiosenne porządki w domu.

Przykładowe zabawy w domu:

1. „Do czego to służy?” – zabawa dydaktyczna; określanie przeznaczenia przedmiotów (np. miotła, szufelka, gąbka itp.)
  2. Praca zKartami pracy, cz. 3, s.20 – segregowanie przedmiotów, odczytywanie i porównywanie szeregów figur, wskazywanie tego, co lata.
  3. „Jak czystość naszego otoczenia wpływa na nasze zdrowie?” – rozmowa z dzieckiem. Warto jest wykonać z dzieckiem doświadczenie, na podstawie którego w prosty sposób można wytłumaczyć dziecku, dlaczego należy myć dłonie i nie tylkoJ:

1. „Robimy porządki” – zabawa poprzez działanie (czyszczenie zabawek, wycieranie kurzu, odkurzanie, itp.)
  2. „Kto pierwszy do domu?” – gra – ściganka np. „Chińczyk” lub inne; dziecko podczas gry uczy się przestrzegać reguł, ćwiczy przeliczanie w zakresie 10 (można rzucać dwoma kostkami), uczy się zasad fair – play.
Data dodania: 2020-03-29 15:27:25
Data edycji: 2020-03-29 15:28:53