TEMAT TYGODNIA: LATO (15.06.2020 – 19.06.2020)

Drodzy Rodzice, kochane dzieci!

W tym tygodniu dzieci będą oglądały obrazy przedstawiające różne krajobrazy, starały się opowiadać, co widzą. Będą tworzyły własne prace plastyczne, eksperymentowały z kolorami ,tworząc nowe kolory z kolorów podstawowych.

Zachęcam do spacerów do parku, lasu, aby dzieci obserwowały barwy w przyrodzie, podawały nazwy kwiatów i innych roślin, a potem rozmawiały na temat zaobserwowanych zmian w przyrodzie związanych z porą roku. Rozmawiajcie o zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych dla poszczególnych pór roku. Zapoznamy się z różnymi zjawiskami pogodowymi i ich symbolami a następnie spróbujemy stworzyć mapy pogody. Wykonamy eksperymenty, dzięki którym lepiej poznacie sposób powstawania burzy i tęczy. Będziemy omawiać zjawiska pogodowe, utrwalimy zasady bezpiecznego zachowania się podczas burzy.

Warto rozmawiać z dzieckiem na temat bezpiecznego zachowania nie tylko podczas burzy,  ale także w czasie wichury i gradu.

W tym tygodniu będziemy realizować następujące tematy:

-Poniedziałek – Kolory lata.

-Wtorek – Burza.

-Środa – Tęcza po deszczu.

-Czwartek – Letnia pogoda.

-Piątek – Lato w sztuce.

Cele ogólne:

-rozwijanie kompetencji językowych poprzez wdrażanie do rozumienia żartów słownych i obrazkowych;

-utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się podczas burzy;

-ćwiczenie umiejętności matematycznych poprzez odtwarzanie treści opowiadań ilustrowanych;

-wspomaganie rozwoju umysłowego poprzez eksperymentowanie, sprawdzanie i weryfikowanie hipotez;

-wspomaganie umiejętności matematycznych, rytmicznych poprzez stosowanie nazw dni tygodnia;

-tworzenie kalendarza letniej pogody;

-doskonalenie umiejętności różnicowania samogłosek i spółgłosek;

-kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez kontakt z dziełami malarskimi;

-doskonalenie umiejętności określania kierunków na kartce papieru;

-rozwijanie kompetencji językowych poprzez analizę i syntezę głosek w słowach.

Data dodania: 2020-06-15 07:55:20
Data edycji: 2020-06-15 07:56:48