Temat tygodnia: DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

Witam Was Kochani w kolejnym tygodniu, pewnie dużo już urośliście… nie poznam Was jak wrócimy do przedszkola… :)

W tym tygodniu będziemy utrwalać, w jaki sposób należy dbać       o planetę. Poznamy znaczenie słów ekologia i ekologiczny. Przypomnimy sobie jak segregować śmie­ci w domu i w sortowni. Powiemy o odnawialnych i nieodnawialnych źródłach energii. Przeprowadzimy doświadczenie badawcze. Ponadto utrwalimy zasa­dy bezpieczeństwa, szczególnie te, które dotyczą używania urządzeń. Nauczymy się rozpoznawać i kreślić po śladzie literę z oraz pisać ją samodzielnie w powiększonej liniaturze. Poznamy znak większości i mniejszości. Stworzymy własne gry matematyczne np. sudoku. Poprzez codzienne aktywności i uczestnictwo w obowiązkach domowych warto utrwalać wiedzę dzieci dotyczącą segregacji śmieci. Wesprze to nie tylko rozwój poznawczy dzieci i świado­mość ekologiczną, ale również umiejętności matematyczne. Podczas spacerów i wycieczek warto zadbać o świadomość ekologiczną dzieci – rozmawiać    o potrzebach roślin i zwierząt, o tym, w jaki sposób człowiek ingeruje w środowisko.

Temat tygodnia: DBAMY O NASZĄ PLANETĘ      20.04 – 24.04.2020

Cele ogólne:

• wprowadzenie pojęć ekologia, ekologiczny;
  • wprowadzenie litery Z, z na przykładzie wyrazu zamek;
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za dobrostan naszej planety;
  • doskonalenie percepcji wzrokowej przez wyszukiwanie różnic pomiędzy obrazkami;
  • rozwijanie kompetencji językowych przez analizę i syntezę głosek w słowach;
  • utrwalenie informacji o sposobach segregowania odpadów;
  • rozwijanie umiejętności matematycznych podczas klasyfikowania przedmiotów według określonych cech;
  • zapoznanie z odnawialnymi źródłami energii oraz ze sposobem działania oczyszczalni ścieków i sortowni odpadów.
Data dodania: 2020-04-19 21:30:03
Data edycji: 2020-04-20 10:17:25