REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)

Temat dnia: Zakładamy wiosenną hodowlę

Czwartek 26.03.2020

Temat dnia: Zakładamy wiosenną hodowlę

1. Nasze kwiaty- zabawa badawcza, nazywanie kwiatów doniczkowych rosnących w domu (np. zielistka, fiołek, trzykrotka), oglądanie łodyg, liści, korzeni (po wyjęciu z doniczki).
  2. „Kwiatowe przedszkole”- założenie hodowli wybranej rośliny, umieszczenie sadzonek (zielistki, fiołka lub innej) w pojemniku z ziemią, narysowanie etykiety, umieszczenie w jasnym i ciepłym miejscu.
  3. Praca z Kartami pracy, cz. 3, s.19 – wycinanie obrazków przedstawiających etapy wzrostu szczypioru, układanie ich we właściwej kolejności, naklejanie w odpowiednie okienko.
  4. Gimnastyka buzi i języka” – zabawy logopedyczne:
  5. a) „Wąchamy wiosenne kwiaty” – zabawa oddechowa. Dzieci nabierają powietrze nosem, a następnie wypuszczają je buzią, mówiąc: aaaaach (zachwycając się urokiem wiosennego kwiatka).
  6. b) „Żaba łapie muchę” – ćwiczenia warg i języka. Dzieci naśladują ciche bzyczenie muchy. Na umówiony gest N. dzieci wysuwają szeroki język jak najdalej do przodu, robią „łyżeczkę” i chowają język.
  7. c) „Rechot żaby” – ćwiczenia mięśni policzków. Dzieci nadymają policzki i zatrzymują w nich powietrze. Następnie naciskają je palcami wskazującymi, wolno wypuszczają powietrze z jednoczesnym prychnięciem.
  8. d) „Złapana mucha” – ćwiczenia języka. Dzieci zaciskają usta i wypychają policzki od środka końcem języka (w różnych kierunkach), naśladują lot muchy złapanej przez żabę.

Zadanie dodatkowe- odczytywanie instrukcji obrazkowej z Wielkiej Księgi Tropicieli (s.62-63). Dzieci po obejrzeniu ilustracji powinny same opisać etapy zakładania hodowli rośli oraz opowiedzieć, co jest potrzebne do prawidłowego wzrostu roślin. Można również posadzić cebulę na szczypior lub wyhodować go w naczyniu z wodą.

Data dodania: 2020-03-25 18:51:59
Data edycji: 2020-03-25 20:35:39