Temat dnia: W kwiaciarni

Środa 25.03.2020

Temat dnia: W kwiaciarni

1. Wycieczka do kwiaciarni -https://www.youtube.com/watch?v=MDW4ay3RlII

Film przedstawia wycieczkę dzieci do kwiaciarni, ale w czasie       poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Jednak można go    wykorzystać, gdyż dobrze przedstawia wyposażenie kwiaciarni oraz pracę florystki. Dzieci mogą opisywać kwiaty, sprzęt oraz narzędzia    przedstawione na filmie.

1. Praca z Kartami pracy, cz. 3, s. 18 – łączenie wazonów z odpowiednimi wzorami, dla chętnych –łączenie obrazków wazonów przedstawiających przeciwne cechy (np. wysoki- niski, matowy-błyszczący, dzieci same wybierają i uzasadniają wybór).
  2. „Układamy kwiaty” – zabawa dydaktyczna. Rodzic rozkłada siedem kół (mogą to być talerze lub koła wycięte z papieru) w rzędzie. Ma przygotowane kartoniki z kropkami (1–7). Przed pierwszym kołem kładzie kartonik z jedną kropką. Pozostałe kartoniki dzieci mają położyć tak, by przed każdym następnym kołem był kartonik z jedną kropką więcej. Na koniec mają położyć w kółkach tyle klocków, ile jest kropek na kartonikach przed kołami.
  3. Praca z Zeszytem Grafomotorycznym, s. 39- odczytywanie kodów na doniczkach i dorysowywanie właściwych kształtów doniczek. Można również uzupełnić poprzednie strony.
  4. Coś na c” – zabawa z wykorzystaniem „Wycinanki” (s. 9): dzieci wycinają obrazek z cebuli razem z podpisem, naklejają go na kartce, określają głoskę początkową c (mówią co słychać na początku słowa cebula) i rysują przedmioty, zwierzęta, rośliny których nazwa zaczyna się na c.
  5. Papierowe tulipany –praca plastyczna z rolki po papierze toaletowym https://czasdzieci.pl/inspiracje/id,57505da.html.

Uwaga: między proponowanymi zabawami i zajęciami dla dzieci muszą być zachowane przerwy na zabawy dowolne, zabawy ruchowe w domu i na powietrzu. Można uzupełnić poprzednie karty pracy, lecz proszę pamietać, że są to tylko nasze propozycje pracy z dziećmi.

Data dodania: 2020-03-24 18:54:13