ŚWIĘTO PYRY

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do lepszego poznania tego najpopularniejszego warzywa w naszym regionie. W minionym tygodniu w Przedszkolu Miejskim nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie, w grupie „Rybki” odbyło się Święto Pyry dla dzieci i rodziców. Spotkanie zaczęło się od opowiedzenia bajki tłumaczącej dzieciom, w jaki sposób ziemniaki pojawiły się w Polsce. Następnie rozpoczął się szereg tematycznych zabaw dla dzieci i przybyłych gości: „zbieranie ziemniaków”, „skoki w workach”, „rzut ziemniakiem do celu”, „ziemniak parzy”, „podaj ziemniaka”, „slalom z ziemniakiem”, a także konkurencja na najdłuższą obierkę. Ostatnim zadaniem było wykonanie „ziemniaczanych cudaków”. Rodzice i dzieci wykazali się dużą wyobraźnią, kreatywnością i poczuciem humoru. Ze zwykłej pyry zrobiono: młodą parę, pojazdy, jeżyki, czy pawia. Święto Pyry dało uczestnikom wiele radości. Celem wydarzenia było utrwalenie symbolu Wielkopolski- Pyrlandii, integracja rodziców oraz dobra zabawa.

Katarzyna Szkudlarek

Data dodania: 2023-10-24 17:38:28