ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Ziemię mamy tylko jedną

Więc szanujmy Ją,

Bo cóż z nami stanie się,

Gdy zniszczymy własny dom.

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wiekowych świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, prace plastyczne, turniej wiedzy ekologicznej, przedstawienie przygotowane przez grupę "Skrzatów".

Przedszkolaki miały również okazję spotkać  na placu przedszkolnym „Matkę Ziemię”, która od rana tam na nich czekała. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się od „ZIEMI” , co sprawia, że jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla Niej, aby była szczęśliwa (czysta). Przy tej okazji dzieci przypomniały sobie zasady segregacji śmieci sprzątając z zanieczyszczeń makietę przypominającą Planetę Ziemię. Po uprzątnięciu z niej śmieci, wspólnie wyklejały zielonymi kartkami kontynenty. Nie zabrakło również urodzinowego tortu dla solenizantki i odśpiewanie nie tradycyjnego sto lat, lecz MILION LAT I DŁUŻEJ. Ponadto odbył się również uroczysty przemarsz ulicami miasta, podczas którego dzieci prezentowały przygotowane własnoręcznie transparenty oraz wesoło wykrzykiwały proekologiczne hasła.

Wyrażamy nadzieję, że taka akcja na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem, a także uzmysłowi nam wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat, jak i gdzie żyjemy!!!

Data dodania: 2023-04-22 22:39:17
Data edycji: 2023-04-24 22:54:27