ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi 2021 przypada w tym roku w czwartek 22 kwietnia. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tym razem będzie to: „Przywróć naszą Ziemię”.

Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Nasze przedszkole również obchodzi Światowy Dzień Ziemi, który ma na celu promowanie różnych postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Co każdy z nas może zrobić z okazji Dnia Ziemi?

Poniżej zaledwie kilka przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska:

– Zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, poruszajmy się pieszo.

– Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać.

– Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.

– Robiąc zakupy, zabierajmy torbę wielokrotnego użytku, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!

To świetna okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska.

Bądźmy EKO!

Data dodania: 2021-04-21 18:20:40