ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca w Przedszkolu Miejskim nr 1 „Bajkowy Świat” obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Główny cel tego święta to przypomnienie, że woda jest niezbędna do życia człowieka oraz zwrócenie uwagi na fakt, że miliard ludzi na świecie nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł dobrej jakości wody pitnej. Podczas zajęć dzieci  dowiedziały się jakie woda ma właściwości i jak należy ją oszczędzać dla dobra naszej planety. Przedszkolaki przeprowadzały różne eksperymenty badawcze, żeby sprawdzić jej właściwości ,  między innymi: wulkan, wędrująca woda, barwienie kwiatów oraz kolorowa tęcza. Podczas zajęć plastycznych stworzyliśmy wodne prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw muzyczno – ruchowych z wodą w roli głównej.  Dzięki takim zajęciom rozwijamy zainteresowania dzieci o otaczającym świecie, a także rozbudzamy poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej.

Data dodania: 2024-03-26 18:46:00
Data edycji: 2024-03-26 18:51:31