ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszym przedszkolu przeprowadzonych zostało wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywaniu strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu oraz obserwowały życie toczące się na łące w filmach edukacyjnych oraz w prezentacjach multimedialnych. Razem śpiewaliśmy oraz tańczyliśmy przy piosenkach o pszczołach. Zagadki, opowiadania, wiersze, rebusy, działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Dzieci miały okazję spróbować różnych gatunków miodu, poznać budowę ula, poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku oraz smaku miodu. Ważnym elementem tego spotkania była również rozmowa na temat właściwości zdrowotnych miodu. Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Ten słodki i pachnący miodem dzień upłynął nam w miłej atmosferze.

Data dodania: 2022-05-21 09:08:40
Data edycji: 2022-05-21 19:29:33