Drogi Rodzicu, na podstawie ilustracji w Wielkiej Księdze Tropicieli s. 80 – 81. porozmawiaj z dzieckiem na temat procesu powstawania książek. Zapoznaj dziecko z niektórymi zawodami związanymi z wydawaniem książek: autor, redaktor, grafik, ilustrator, drukarz.
„Pisarz” – zabawa dydaktyczna. Ćwiczenia słownikowe. Rodzic pokazuje w książkach obrazki przedstawiające postacie z bajek (krasnoludki, wilk, Kubuś Puchatek, Baba – Jaga, Czerwony Kapturek, itp.). Prezentuje jeden z nich. Zadaniem dziecka jest wyszukać jak najwięcej określeń pasujących do tej postaci, np. Czerwony Kapturek – nieuważny, beztroski.
„Mali graficy” – zabawa ruchowa. Dziecko porusza się po pokoju w rytm muzyki, gdy dźwięk milknie, Rodzic podaje nazwę dowolnego przedmiotu. Zadaniem dziecka jest narysować ten przedmiot w powietrzu podać, do czego ten przedmiot może służyć.
„Dyktando graficzne” – dziecko dostaje kartkę A4 i komplet kolorowych kredek. Rodzic wydaje polecenia np. Na środku kartki narysuj stół; Pod stołem narysuj piłkę; Nad stołem narysuj żółte słońce; Obok stołu z prawej strony narysuj brązowe krzesło; Z lewej strony słońca narysuj niebieską chmurę; Z prawej strony słońca narysuj różową chmurę itp.
„Książki na półce” – zabawa dydaktyczna. Rodzic przygotowuje klocki i różne książki i jedną półkę lub na podłodze położony sznurek bądź wycięty pasek z papieru symbolizujący półkę. Rodzic mówi polecenia dla dziecka: Połóż na półce 5 książek. Dołóż jeszcze 4 książki. Ile książek jest na półce? Zabierz z pudełka tyle klocków ile jest książek na półce. Rodzic podaje jeszcze inne polecenia, ale takie, aby za każdym razem dziecko przeliczało w zakresie 9.
Praca z kartami pracy, cz.4, s. 3 – wprowadzenie liczebnika głównego i porządkowego 9; dolepianie książek na półkach, kolorowanie misiów. Zadanie dodatkowe – ozdabianie cyfry, łączenie kostek domina ze zbiorami – zgodnie z liczbą elementów.