Środa - 08.04.2020r.

Temat dnia: WIELKANOCNY KOSZYCZEK

Przebieg dnia:

• „Szukanie zająca” – opowiadanie Olgi Masiuk

Wysłuchaj opowiadania i odpowiedz na pytania

• Lubię święta, bo…” zabawa słownikowa – dziecko opowiada, dlaczego lubi święta.

• Zabawa ruchowa „Kwoka i kurczątka” – gdy gra muzyka dzieci naśladują sposób poruszania się kurcząt (spacerują, podskakują, machają skrzydełkami, grzebią pazurkami).

• Omówienie symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi. W koszyku jest baranek, jajka, zajączek, owies, palemki, babka wielkanocna: jajka – nowe życie; sól  - ochrona przed zepsuciem; baranek – symbol Pana Jezusa; babka wielkanocna – radość spotkania się przy wielkanocnym stole.

• Praca z książką: PISZĘ I LICZĘ s. 54 – ćwiczenia grafomotoryczne

• Zabawa ruchowa „Wyścig z pisankami” – dziecko biegnie z jajkiem na łyżce do wyznaczonego punktu i z powrotem uważając, aby nie upuścić jajka.

• Wielki gwar w kurniku – zabawa dydaktyczna, przeliczanie w zakresie 7 (dziecko przygotowuje liczmany np. klocki)
    • W kurniku mieszka 6 kur i jeden kogut. Ile ptaków mieszka w kurniku?
    • W kurniku po prawej stronie są 4 grzędy i po lewej stronie są 3 grzędy. Ile grzęd jest w kurniku?
    • Kwoka ma 2 kurczątka żółte i 5 kurczątek białych. Ile pisklaków ma razem kwoka?
    • W kurniku było 8 kur. Nagle do kurnika wpadł lis i jedna kura wybiegła z kurnika. Ile kur pozostało w kurniku?
    • W kurniku było 10 kur. Nagle wpadł do kurnika lis i 3 kury wybiegły z kurnika. Ile kur pozostało w środku?

• Praca plastyczna – przygotowanie wielkanocnego zajączka WYPRAWKA 32-33

Data dodania: 2020-04-08 00:10:24