SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI NADLEŚNICTWA SARBIA - ,,CO SŁYCHAĆ ZIMĄ W LESIE''

31.01.2024 r. w Przedszkolu Miejskim nr 1 „Bajkowy Świat” odbyło się spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Sarbia. Tego dnia odwiedziło nas dwoje niezwykle sympatycznych gości – Marcelina Kulwas i  Jan Maciejewski, którzy na co dzień pracują  w Lasach Państwowych.  Podczas spotkanie dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: Co słychać zimą w lesie? Przedszkolaki dowiedziały się kim jest leśniczy i na czym polega praca leśnika, miały możliwość oglądania a nawet przymierzenia  atrybutów, które są niezbędne do wykonywania tego zawodu. Rozmawialiśmy o  zwierzętach leśnych, które są aktywne  nawet podczas zimy.  Dzieci nauczyły się dostrzegać różnorodność gatunków.  Dowiedziały się też jak pomagać zwierzętom w okresie zimowym, co one jedzą  i jak wyglądają karmiki dla zwierząt mieszkających w lasach. Goście podarowali nam w prezencie karmnik dla wiewiórek i różne rodzaje karmy dla ptaków, abyśmy mogli przełożyć teorię na działanie praktyczne w naszym ogrodzie przedszkolnym. W dalszej części zajęć  przedszkolaki rozpoznawały na zdjęciach ptaki zimujące w naszym kraju.  Podczas spotkania dowiedziały się również jak należy dokarmiać ptaki  i czego nie należy wkładać do karmnika. W przedszkolu jest wiele okazji do kształtowania u dzieci zamiłowania do świata przyrody, kształtowania właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzania do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Uwrażliwianie dzieci na piękno i konieczność ochrony przyrody sprawia, że czują się oni odpowiedzialni za otaczające środowisko. Według naszej opinii poznawanie przyrody dostarcza dziecku wiele możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy, sprzyja także rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu, wpływa na rozwój uczuć estetycznych, dziecko uczy się odczuwania i podziwiania piękna przyrody, a także uzewnętrzniania uczuć.

Bardzo dziękujemy za spotkanie  i zapraszamy ponownie do naszego przedszkola.

Data dodania: 2024-02-06 07:41:02
Data edycji: 2024-02-06 07:47:49