REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023 (kliknij w pasek)

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Przedszkole Miejskie nr1 „Bajkowy Świat” z ogromnym zapałem włączyło się w akcję zbiórki rzeczy dla obywateli Ukrainy organizowanej przez Urząd Miasta Czarnków. Wspieramy w tym trudnym czasie uchodźców z Ukrainy, jak i osoby, które pozostały w swojej Ojczyźnie. Dzieci wraz z Rodzicami przynoszą rzeczy, które zostały wskazane jako najpotrzebniejsze. Jest to również czas trudnych dziecięcych rozmów i trudnych pytań, które stawiają dzieci. Jedno z pytań zabrzmiało: „Czym jest solidarność?” - „To wsparcie w każdy możliwy sposób” - zabrzmiała odpowiedź. I tu zrodził się wspólny pomysł, aby w geście solidarności z Ukrainą wykonać flagi, a następnie przemaszerować, wymachując flagami w okolicy Przedszkola. Przemarsz zakończył się wspólnym ułożeniem dużej ukraińskiej flagi na przedszkolnym placu zabaw. Był to wspólny wyraz wsparcia i solidarności. Nasze przedszkole gotowe jest również przyjąć w szeregi swoich wychowanków dzieci ukraińskich uchodźców, oferując im przyjazne i bezpieczne środowisko jakim jest Nasze Przedszkole.

Data dodania: 2022-03-02 20:40:37
Data edycji: 2022-03-04 07:47:02