WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)

SKRZATY I KRASNALE W STOLICY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

W dniu 15 maja 2024r. przedszkolaki z grupy "Skrzaty" i "Krasnale" miały okazję wziąć udział w wycieczce do Torunia. Podczas wizyty w toruńskim Planetarium, dzieci miały możliwość obejrzenia fascynującego filmu "Cudowna podróż", który zabrał je w kosmiczną podróż po planetach, księżycu, gwiazdach i innych tajemniczych zakątkach kosmosu.

Następnie przedszkolaki zwiedziły stary rynek w towarzystwie przewodnika. Pani przewodnik opowiadała dzieciom ciekawe legendy związane z miastem, takie jak historia pochodzenia nazwy "Toruń", czy opowieść o kocie strzegącym miasta na dachu oraz rzeźbie pieska Filusia.

Po zwiedzaniu, dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach pieczenia pierników w Żywym Muzeum Piernika. Tam dowiedziały się, jakie produkty i przyprawy są niezbędne do upieczenia tradycyjnych toruńskich pierników.

Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się na obiad do restauracji Mc Donald's. Po pełnym wrażeń dniu, przedszkolaki wróciły pełne nowych doświadczeń i wiedzy.

Ten dzień był nie tylko pełen wspaniałych wrażeń, ale także bardzo wartościowy i pouczający dla wszystkich uczestników wycieczki.

Data dodania: 2024-05-20 23:48:19
Data edycji: 2024-05-21 20:51:58