ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ''DLACZEGO WARTO PIĆ WODĘ?''

Przedszkole Miejskie nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie   realizowało program edukacyjny „Mamo, tato wolę wodę” w roku szkolnym 2022/2023. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienia ochrony środowiska.  Podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych realizowane były wybrane zagadnienia   dotyczące wody oraz  ekologii zgodne ze scenariuszami i kartami pracy przygotowanymi przez realizatora programu „Mamo, tato, wolę wodę!”. Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do programu, któremu towarzyszył Zdrojek i jego przyjaciele myszka Fiki, wydra Wanda, wiewiórka Basia i inni. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest woda dla dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Wprowadzony został temat pragnienia i rozpoznawania oznak, którymi organizm sygnalizuje brak wody. Uczestnicy programu dowiedzieli się ile wody powinny pić, aby zachować dobre samopoczucie. W naszym przedszkolu dzieci miały stały dostęp do wody i mogły korzystać z niej zarówno po wysiłku fizycznym jak i w każdej dowolnej chwili. Przedszkolaki poznały znaczenie picia wody dla organizmu oraz utrwaliły nawyk częstego jej picia, aby uzupełniać poziom płynów w swoich organizmach.

W ramach realizacji programu  wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Żywiec Zdrój. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu w formie komiksu odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto pić wodę?”. Nasze przedszkole zajęło III miejsce i zdobyliśmy nagrodę w postaci maty edukacyjnej do segregowania śmieci. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Uczestnicy konkursu:

1. Antoni Frąckowiak - GRUPA KRÓLEWNA ŚNIEŻKA