RAZEM BADAMY, NAUKĘ ODKRYWAMY

W marcu nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwe laboratorium naukowe! Oczywiście, czekaliśmy na nadejście wiosny i nadal przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych, ale znaleźliśmy również chwilę na eksperymenty. Dzieci miały okazję wykorzystać różne przedmioty i substancje, aby przeprowadzać fascynujące doświadczenia.

Kystalizacja soli, pytania typu co pływa a co tonie, czy też testowanie, w jakim roztworze wody - ciepłym czy zimnym - sól lub cukier rozpuszczają się szybciej, to tylko kilka z wielu eksperymentów, które dzieci przeprowadziły. Nie brakowało też "uciekającego pieprzu", wędrówek kolorów, czy cukierkowej tęczy. Dzieci miały okazję wykonać wiele innych ciekawych doświadczeń, które rozbudziły ich ciekawość i kreatywność.

Dzięki aktywnemu uczestnictwu w eksperymentach, dzieci nie tylko miały świetną zabawę, ale również lepiej zapamiętywały poznane informacje. Eksperymenty okazały się atrakcyjną formą odkrywania świata nauki i badań, która angażowała dzieci w naukę i rozwijała ich umiejętności poznawcze.

Z całą pewnością był to czas pełny fascynujących naukowych odkryć.

Data dodania: 2024-03-21 18:34:52
Data edycji: 2024-03-21 18:48:21