Przykładowe zajęcia 29.04.2020

Temat dnia : Najpiękniejsze miejsce świata

Proponowane zajęcia:

Zestaw ćwiczeń porannych

1.Zabawy przy piosence Najpiękniejsze miejsce świata.

• Słuchanie piosenki Najpiękniejsze miejsce świata.
  • Rozmowa na temat piosenki.
  • Zabawa Jestem Polakiem – rozwijająca zdolność improwizacji muzycznych.

W rytmie nagrania piosenki dziecko maszeruje w określonym kierunku. Mocne uderzenie w bębenek i przerwa w muzyce oznaczają zatrzymanie się. Rodzic zwraca się do dzieci śpiewając : Jestem Polakiem, ponieważ…Dziecko kończy zdanie śpiewając. Podczas powtórzenia zabawy można zastąpić innym zdaniem, np.: Mieszkam w…, Bardzo lubię swoje miasto ponieważ…

• Zabawa ruchowa Podróżujemy po naszej miejscowości.

Dziecko udaje się w podróż różnymi pojazdami. Przy dźwiękach tamburynu porusza się samochodem osobowym, przy dźwiękach bębenka – tramwajem, przy dźwiękach drewienek – autobusem.

2.Herb naszej miejscowości – wydzieranka z kolorowego papieru.

• Oglądanie herbu miejscowości, z której pochodzi dziecko. Wyjaśnienie znaczenia herbu.
  • Zabawa Który z kolei?

Rodzic układa w szeregu herby różnych miast, pośród nich jest herb miejscowości, w której mieszka dziecko. Zadaniem dziecka jest udzielenie odpowiedzi na pytanie: Który z kolei jest herb naszej miejscowości? Za każdym razem rodzic układa w inny sposób szereg z herbów.

• Ćwiczenie spostrzegawczości Odszukaj symbole.

Rodzic układa przed dzieckiem rysunki elementów pochodzących z różnych herbów. Zadaniem dziecka jest rozpoznanie i wskazanie herbu, z którego pochodzą symbole na rysunkach.

• Wykonanie pracy plastycznej – Karta pracy, cz.4, s.24
  • Samodzielne działanie dziecka; wydzieranie z papieru kolorowego w odpowiednich kolorach małych kawałeczków, naklejanie ich na konturach herbu.

Zadanie na dziś:

• Karty pracy, cz.4, s.23-24