WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU - REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Propozycja zajęć na czwartek 08.04.2021 Temat dnia: Wynalazki - komputer

Propozycja zajęć na czwartek 08.04.2021 Temat dnia: Wynalazki - komputer

Dzień proponujemy zacząć ćwiczeniami porannymi np. zumbą dla dzieci

https://www.youtube.com/watch?v=TI-Thsr9VFAhttps://www.youtube.com/watch?v=TI-Thsr9VFA

  • „Programowanie robota” – zabawa ruchowa z elementem liczenia. Do zabawy potrzebne są trzy kostki do gry (2 tradycyjne z oczkami i 1 z kształtami figur geometrycznych). Umawiamy się z dziećmi, że figury geometryczne będą miały określone znaczenie, np. trójkąt – podskok, kwadrat – klaśnięcie, koło – przysiad. Rzucamy 2 kostkami z oczkami, a następnie kostką z figurami. Dziecko wykonuje takie ruchy, jakie wypadły na kostce, w takiej liczbie, ile wynosi suma oczek z obu kostek.
  • „Era komputera” – rozmowa. Dzieci mają przed sobą zdjęcia lub urządzenia (komputer stacjonarny, laptop, tablet, nawigacja GPS, smartfon) i etykiety do ich podpisania w językach polskim i angielskim: komputer (computer), laptop (laptop), tablet (tablet), smartfon (smartphone). Uwaga! Etykiety w języku angielskim będą dobierane intuicyjnie ze względu na duże podobieństwo językowe i graficzne wyrazów – nie każemy dzieciom czytać. Dzieci podają nazwy urządzeń, określają ich przeznaczenie i dobierają do nich etykiety z nazwami. Następnie rodzic wskazuje 2 dowolne przedmioty spośród zgromadzonych, a dzieci określają, w czym są podobne, a czym się różnią. Na koniec odpowiadają na pytanie: Do czego potrzebny jest człowiekowi komputer? Rodzic lub wskazane dziecko zapisuje odpowiedzi w formie piktogramów.
  • Świat realny jest genialny” - słuchanie piosenki (internet, gry, telefon, bezpieczeństwo); rozmowa nt. treści piosenki  Do czego może służyć telefon?, Co może spowodować częste i długotrwałe korzystanie z gier w telefonie?, W jaki sposób najlepiej poznać świat realny?, Co należy zrobić, gdy trafimy na coś dla dorosłych?...

https://www.youtube.com/watch?v=SPZzZ-4Xo14

Proponuję, by dzieci spróbowały nauczyć się refrenu piosenki, a chętne dzieci mogą ułożyć swój układ taneczny do wybranej przez siebie zwrotki piosenki.

  • Zestaw ćwiczeń gimnastycznych

https://www.youtube.com/watch?v=vkwzFVN2Bds

  • Praca z: Karty Pracy cz.3. str.35 – ćwiczenia czytania, percepcji wzrokowej i logicznego myślenia.
  • Praca z: Czytanie i Pisanie str.52 – wyszukiwanie liter w, W w tekście, odczytywanie kodu, ćwiczenia w czytaniu
  • „Dzieci w sieci” – rozmowa. Dzieci próbują wyjaśnić pojęcie sieć internetowa. Następnie rodzic za pomocą pytań kieruje rozmowę na korzyści i zagrożenia związane z internetem, np. Czy dzieci powinny korzystać z internetu i dlaczego? W jaki sposób mogą z niego korzystać? Pomocne podczas rozmowy mogą być strony  : http://www.necio.pl/tematy/internet  ;   http://www.necio.pl/tematy/sieciaki ; http://www.necio.pl/tematy/sieciuchy ; http://www.necio.pl/ video/fajnie-w-internecie .
  • „Laptop” – zabawa plastyczno-konstrukcyjna. Każde dziecko ma do dyspozycji tekturę którą składa na pół, oraz wydrukowany schemat klawiatury qwerty z literami (będzie to laptop). Dzieci kolorują pola na klawiaturze oznaczające swoje imię, mogą też same wymyślić hasło, jednak jego częścią musi być imię. Na drugiej kartce, która będzie ekranem laptopa, rysują wymyślony przez siebie znak przypominający o bezpiecznym korzystaniu z internetu, a ekran naklejają na laptop.
  • „Mój komputer” – masażyk. Dziecko siedzi za rodzicem, który recytuje wiersz. Dziecko wykonuje następujące ruchy na plecach rodzica:

Mój komputer - Beata Gawrońska

Swój komputer mam,        Naciskają obiema dłońmi jednocześnie na plecy.

piszę na nim sam.              Uderzają każdym palcem osobno, naśladując pisanie na komputerze    

Piszę, piszę,                         Robią to samo drugą ręką.

wymazuję                            Przeciągają dłonią od lewej do prawej i od prawej do Iewej.

i od nowa wystukuję.          Uderzają wszystkimi palcami obu dłoni.

Data dodania: 2021-04-07 23:35:44
Data edycji: 2021-04-07 23:45:42
Ilość wyświetleń: 1547
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

64-700 Czarnków

ul. Wroniecka 13

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej