REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023 (kliknij w pasek)

POWITANIE JESIENI

WITAMY JESIEŃ

Dnia 23 września 2021r.  zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.
Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
„Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek.
Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści.

Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: „Pani Jesień”, „Liście w parku”, „Jeż”, „Warzywa”, „Taniec kasztanów”, „Kolorowe listki” itp. Brały także udział w wielu zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na koniec dnia udaliśmy się też na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

Data dodania: 2021-09-23 18:00:56
Data edycji: 2021-09-29 18:11:50