POSIŁKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Przedszkole Miejskie Nr 1 „Bajkowy Świat” posiada piec konwekcyjno-parowy, dzięki któremu możemy przyrządzać zdrowe i pyszne posiłki. Serwujemy  dania przy użyciu minimalnej ilości tłuszczu i soli z zachowaniem wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych. Dania przyrządzane w piecu konwekcyjno-parowym zachowują swój naturalny żywy kolor i nie zmniejszają swojej objętości przez co jedzenie jest soczyste i zdrowe. Warzywa przygotowane na parze zachowują wszystkie walory odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju i wzrostu dzieci.

Dzięki nowoczesnej technologii wykorzystywanej poprzez piec możemy serwować podwieczorki własnego wyrobu  takie jak: ciasta drożdżowe, marchewkowe, czekoladowe, pizzę czy muffinki.

Do przygotowania potraw stosujemy tylko naturalne przyprawy. Każdego dnia, dzieci jako dodatek do pierwszego śniadania otrzymują warzywa m. in.: ogórek, pomidor, rzodkiewka, szczypior. Na drugie śniadanie owoc – każdego dnia inny. Mając na uwadze dobro dzieci, podwieczorki przyrządzane są przez personel kuchni, nie stosujemy wyrobów gotowych. Przykładem są: serniczek na zimno, pianka owocowo-mleczna, koktajle na maślance, kisiel, budyń i wiele innych. Czysta woda dostępna – bez ograniczeń. Podajemy do obiadu kompoty gotowane na bieżąco z owoców, wodę z cytryną lub soki naturalne.

Dbamy o bezpieczeństwo dzieci z wszelkiego rodzaju alergiami np. na gluten – białko zbóż lub białko mleka krowiego.

Stosujemy odpowiednie żywienie eliminując z diety produkty uczulające. Dlatego podczas przygotowywania posiłków stosujemy zamienniki produktów alergizujących tak, aby racja pokarmowa w ciągu dnia była odpowiednio zbilansowana  i dostarczyła wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci.

Mleko krowie zastępujemy mlekiem sojowym lub ryżowym, natomiast dla diety bezglutenowej stosujemy odpowiednie makarony wolne od glutenu. Stosujemy specjalną mąkę ryżową, dzięki której możemy przyrządzić takie same potrawy, jak dla dzieci bez alergii np. naleśniki, pierogi. Masło zamieniliśmy na margarynę 100% roślinną.

Podczas przyrządzania posiłków przestrzegamy zasad panujących w kuchni tzn. produkty bezglutenowe nie mają kontaktu z innymi produktami oraz stosujemy osobne naczynia do podawania potraw.

W jadłospisie  przy każdym posiłku umieszczone są  informacje o zawartych w nich alergenach. Jadłospis dostępny na stronie internetowej naszego Przedszkola

Data dodania: 2021-09-01 11:54:19
Data edycji: 2021-09-29 17:49:09