POMARAŃCZOWY DZIEŃ - PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI

Dnia 05 listopada 2021 roku nasze przedszkole wzięło udział w kampanii „19 DNIA PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY, zwanym pomarańczowym dniem. Pomarańczowym, gdyż ten właśnie kolor jest kolorem ostrzegawczym a więc zwracającym uwagę. Nasi przedszkolacy aktywnie włączyli się w obchody tego dnia, przybywając do przedszkola w strojach z akcentami w tym właśnie kolorze. Wychowawcy grup przeprowadzili pogadanki tematyczne – „co to jest przemoc”, Quizy – jak się zachować, do kogo można się zwrócić o pomoc. Każda z grup przygotowała również plakat nawołujący do rozwiązywania konfliktów bez użycia przemocy. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne, wysłuchały bajkę pt. „Burza w słoiku”. W ramach trwającego pomarańczowego dnia dzieci wraz z paniami przygotowały pomarańczowe wstążki, które jako symbol sprzeciwu agresji wręczone były rodzicom przy odbiorze dzieci z przedszkola. Dzień ten był jedną z bardzo ważnych lekcji, która jest początkiem do poruszania się w świecie pełnym różnych emocji, uczuć i wartości.

Data dodania: 2021-11-05 14:40:51
Data edycji: 2021-11-06 12:52:13