POMAGANIE PRZEZ ZBIERANIE

„POMAGANIE PRZEZ ZBIERANIE”

Drugi rok z rzędu w miesiącu październiku, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Bajkowy Świat” przy ulicy Rolnej w  Czarnkowie, wzięły udział w akcji zbierania kasztanów. Wykorzystując słoneczną jesienną aurę, przedszkolaki wraz z paniami, spacerowały uliczkami w okolicy przedszkola i zbierały kasztany. To była dla nich frajda, jednak największym zaangażowaniem wykazali się rodzice, którzy wspólnie z dziećmi znosili pod przedszkole pełne reklamówki oraz nierzadko całe worki wypełnione po brzegi brązowymi skarbami jesieni. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, ponieważ w ciągu dwóch tygodni uzbierano ok.1500 kilogramów kasztanów. Celem akcji, było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Kasztany nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są przede wszystkim dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM I RODZICOM ZAANGAŻOWANYM W AKCJĘ !

Alina Szczublewska

Data dodania: 2020-11-02 17:04:07