PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Dnia 21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki.

W tym dniu wszyscy bawili się doskonale! Dzieci były ubrane w kolorowe spodnie, bluzeczki, sukienki oraz skarpety nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzieci z wszystkich grup oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami.

W przedszkolu przy ulicy Wronieckiej odbyły się tańce, śpiewy oraz występ w grupie „Skrzaty” pt: „Wiosna ach to Ty!”. Natomiast przy ulicy Rolnej każda sala przedszkolna zamieniła się w stacje z zadaniami dla Przedszkolaków tzn. stacja 1 - sala kinowa "Skarpetka Fredzia", stacja 2 - sala sprawnościowa "Niesforne pranie", stacja 3 - sala plastyczna "Wiosenny krajobraz" oraz stacja 4 - sala zręcznościowa "Skarpetkowe puzzle".

Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i układały według kodów – kwiaty, zwiastuny wiosny. Nie zabrało również kreatywnych zajęć plastycznych. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne symbole. Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji…

Data dodania: 2023-03-21 18:02:32
Data edycji: 2023-03-21 22:37:45