PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Jak się czujesz, pani Wiosno?

Czy już nowe pączki rosną?

Czy już trawa

rozpędziła się do słonka?

czy z rękawa

wypuściłaś już skowronka?

(Jan Sztaudynger)

Jak co roku 21 marca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”. Mimo nieciekawej pogody za oknem, już od rana panowało w salach wielkie poruszenie. Dzieci ubrane w kolorowe stroje z niecierpliwością czekały na powitanie jednej z piękniejszych pór roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale.  Podczas porannych zajęć dzieci miały okazję poznać polskie zwyczaje ludowe, rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i nazywały wiosenne kwiatki, wymieniały zwiastuny wiosny. Nie zabrało również kreatywnych zajęć plastycznych nawiązujących do wiosny.

Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków był przemarsz ulicami naszego miasta, podczas którego dzieci mogły pożegnać zimę i powitać nową porę roku. Dzięki przygotowanym przez każdą grupę atrybutom w postaci np. barwnych  gąsienic, plakatów czy kwiatów było kolorowo i wesoło. Podczas przemarszu dzieci z ciekawością obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami.

Oprócz celebrowania „Dnia Wiosny” przedszkolaki pamiętały także o osobach z Zespołem Downa, które w tym dniu również obchodziły swoje święto. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) nasza społeczność okazała swoją solidarność, otwartość i wrażliwość wobec odmienności ludzi i wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Ten wyjątkowy dzień był z pewnością dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.

Data dodania: 2024-03-22 08:45:49
Data edycji: 2024-03-24 18:00:43