PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA- POKAZ EDUKACJI LUBASZ SZKOŁY IM. I.J.PADEREWSKIEGO

1 marca 2023 roku nasze kochane Przedszkolaki były uczestnikami pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie odbyło by się to jednak, gdyby nie obecność zaproszonych gości. Mianowicie, odwiedzili nas uczniowie wraz z nauczycielem Edukacji Lubasz Szkoły im. I.J.Paderewskiego. Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, złamania, czy krwotoku. Utrwaliły również podstawowe numery alarmowe.

Dzięki tego typu zajęciom oraz uprzejmości gości, przedszkolaki pogłębiają wiedzę w zakresie bezpieczeństwa, nabierają wprawy i przełamują strach. To właśnie w przedszkolu rodzą się mali superbohaterowie!

Data dodania: 2023-03-02 11:13:38
Data edycji: 2023-03-02 11:18:45