WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Piątek 19.06.2020 Temat dnia: Przy ognisku

Piątek 19.06.2020 Temat dnia: Przy ognisku

Piątek 19.06.2020

Temat dnia: Przy ognisku

Dzień proponujemy rozpocząć zabawą przy muzyce:  https://youtu.be/wbtauENJlzg

Budowanie na biwaku” – zabawa wzrokowa. wyjaśniamy dziecku, że na biwaku niekiedy trzeba coś zbudować z gałęzi lub patyków. Wyszukujemy patyczki szyszki itp.  i układamy dowolną, wymyśloną przez siebie figurę. Dziecko ma zadanie ułożyć taką samą. Następną figurę układa dziecko.

Zachęcamy do ćwiczeń gimnastycznych z piłką, które można wykonać na powietrzu:

https://youtu.be/CEyba0BvBUE

Praca z Kartami Pracy, cz. 4, s. 24 – wyszukiwanie na obrazku elementów niepasujących i otaczanie ich pętlami. Zadanie dodatkowe – kolorowanie na zielono właściwej kostki domina.

„Płonie ognisko w lesie” https://youtu.be/S-H-Bs4PP-E- zachęcamy do wspólnego śpiewania oraz rozmowy na temat spędzania czasu przy ognisku. Możemy porozmawiać z dziećmi o tym, gdzie można rozpalać ognisko, przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym, co można robić, siedząc przy ogniu (piec kiełbaski, ziemniaki, opowiadać historie, grać na gitarze, śpiewać).

„W drodze na biwak” – układanie i rysowanie planszy do gry. Przed przystąpieniem do zabawy wyjaśniamy dziecku pojęcie biwak. Możemy zadać pytania: Jeśli idziemy lub jedziemy na biwak, co musimy ze sobą zabrać?; Gdzie można biwakować, w jakich miejscach?; Gdzie śpimy, będąc na biwaku?; Co można robić na biwaku?

Następnie wyjaśniamy, że dziecko może samo narysować grę pod tytułem „W drodze na biwak”. Początek gry jest w domu, a koniec – w miejscu biwaku (polana w lesie, miejsce nad jeziorem itp) . Dziecko najpierw rysuje trasę gry, dzieli ją na pola. Rysuje dom w miejscu startu i wymyślone miejsce biwaku na mecie. Następnie ustalamy fabułę gry ze wszystkimi polami-pułapkami i polami-premiami. Możemy pomóc w ustalaniu i wymyślaniu fabuły, np. pytając dziecko, w jaki sposób chce się dostać na biwak (idąc, jadąc samochodem, rowerem), co może przydarzyć się po drodze. Do gry można wykorzystać kolorowe klocki do odmierzania pół, guziki , pionki z innych gier, wykorzystać wzór planszy (załącznik).

„Kolanko” – zabawa z elementem rzutu. Rzucamy piłkę kolejno, kto nie złapie, klęka na kolano i pozostaje w tej pozycji do pierwszego udanego złapania piłki.

Data dodania: 2020-06-18 20:20:45
Data edycji: 2020-06-18 20:26:13
Ilość wyświetleń: 396
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

64-700 Czarnków

ul. Wroniecka 13

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej