Zabawa dydaktyczna „Książki w pudełku” Rodzic ma dowolne liczmany i pudełko. Pokazuje dziecku, że pudełko jest puste. Wkłada do niego dwa liczmany i zadaje pytanie: Ile jest książek w pudełku? Powtarza czynność kilkakrotnie, wkładając za każdym razem jeden lub dwa liczmany. Następnie zadaje to samo pytanie i wyjmuje liczmany z pudełka. Dziecko pomaga sobie liczeniem na palcach.
Zabawa dydaktyczna „Nieuważny ilustrator” Zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem kart pracy nr 4 str.4. Dzieci porównują dwie ilustracje i odszukują różniące je szczegóły.
Praca z książką – KP nr 4 str. 4
Zabawa twórcza „Przygoda przecinka” Rodzic trzyma w ręku kartkę, na której jest narysowany duży przecinek. Rozpoczyna zabawę mówiąc: Pewnego dnia przecinkowi znudziło się mieszkanie razem z literami i... Dziecko ma za zadanie powtórzyć zdanie rodzica i dopowiedzieć dalszą część opowiadania wymyśloną przez siebie.
Zabawa ruchowa – Orły Dziecko biega po pokoju z rozłożonymi rękoma, udając orły. Na sygnał rodzica dziecko zatrzymuje się i staje w rozkroku. Na ponowny sygnał rodzica ponownie zmienia się w orła i biega po pomieszczeniu.
Zabawa plastyczna „Ilustratorzy” Dziecko rysuje kredkami wybraną przez siebie przygodę przecinka.
Gimnastyka buzi i języka
„Mówienie na wydechu” – ćwiczenie oddechowe. Dzieci nabierają powietrza nosem do brzucha, a następnie wypowiadają wyliczankę: Każdy aktor o tym wie, że nie można mówić źle na jednym wydechu.
Ćwiczenia ortofoniczne – jest zimno –brrr, leci pszczółka –bzzzy.
Ćwiczenia języka – wysuwanie języka do przodu – język wąski i szeroki.
Liczenie językiem dolnych i górnych zębów.
Zdmuchiwanie skrawków papieru z czubka języka – ćwiczenia szybkiego wymawiania głoski „r”.