WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Głośne czytanie to ważny element rozwoju językowego i emocjonalnego dzieci. Wspólne lektury pobudzają wyobraźnię, budują więzi i stają się pretekstem do rozmów na różnorodne tematy.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź  z dzieckiem.

Dnia 27 września 2024 roku Przedszkole Miejskie nr 1 "Bajkowy Świat" w  Czarnkowie włączyło się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W naszym przedszkolu gościliśmy Panią Julitę Chmielewską oraz Panią Hannę Niemczewską pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie. Przedszkolaki wysłuchały pięknych bajek: ,, Złodziej liści’’ oraz ,, Gburkoludki już znają: proszę, dziękuję, przepraszam’’.

Zachęcamy do brania udziału w tego typu akcjach,  ponieważ czytelnictwo rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i stymuluje myślenie. To nie tylko źródło wiedzy, ale także wsparcie dla rozwoju emocjonalnego i społecznego, uczące nas empatii i zrozumienia dla innych.

Serdeczne dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie za piękne zaprezentowanie bajek dzieciom oraz pomoc w organizacji spotkania.

Data dodania: 2024-09-29 19:27:54
Data edycji: 2024-09-29 19:35:21