OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 1 "Bajkowy Świat" w  Czarnkowie włączyło się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Głównym celem tego dnia było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne, dlatego  w tym roku przedszkolaki miały możliwość wysłuchania pięknych i bardzo wartościowych bajek tj.: "Jesienny bal w lesie" oraz „Przygody Kubusia Puchatka”. Zaprezentowanych przez pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w  Czarnkowie Panie Hannę Niemczewską oraz Katarzynę Wojtalewicz. Bajki wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Czytanie na głos dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Bardzo cenny jest też czas poświęcony na czytanie dziecku, w czasie którego umacniają się więzi rodzinne. Ze względu na korzyści, jakie wynikają z głośnego czytania dziecku, można obchodzić to Święto każdego dnia − wystarczy 20 minut czytania!

Serdeczne dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie za pomoc w organizacji spotkania.

Paulina Nawrot

Data dodania: 2023-10-02 11:59:56