OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA ''DZIEŃ PIŻAMY & BIEG W PIŻAMIE''

Dnia 9 maja 2024 roku Przedszkole Miejskie nr 1 "Bajkowy Świat" w Czarnkowie po raz pierwszy przystąpiło do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Dzień Piżamy & Bieg w piżamie” zorganizowanej przez Fundację "Gdy Liczy się Czas".

Celem tej wyjątkowej inicjatywy było wsparcie wszystkich chorych dzieci z oddziałów onkologicznych oraz zwrócenie uwagi na konieczność profilaktyki badań u najmłodszych. Wybór dnia piżamy jako symbolu akcji był nieprzypadkowy.  Piżama to standardowe ubranie chorych dzieci ich wysiłki i determinację. Ponadto, zebrane pieniążki (łączna kwota zbiórki to 1330zł!) zostały przeznaczone na wsparcie Fundacji "Gdy Liczy się Czas", co pozwoli na kontynuację działań na rzecz chorych dzieci oraz na budowę ośrodka rehabilitacji dla onkolodzieci.

W dniu dzisiejszym całe przedszkole zatopione było w kolorowych piżamach, co dodawało wydarzeniu dodatkowej radości i atmosfery zabawy. Dzieci, wraz z nauczycielami przystąpiły do biegu w piżamach, gotowe do wspólnego wysiłku na rzecz dobrej sprawy. Bieg odbył się w  Szkole Podstawowej nr 1 w Czarnkowie” , gdzie maluchy mogły cieszyć się świeżym powietrzem i zachęcać się nawzajem do osiągnięcia celu. Pomimo młodego wieku, każde dziecko dawało z siebie wszystko, starając się pokonać trasę jak najszybciej.

Po ukończeniu biegu, na uczestników czekały symboliczne medale oraz słodkie niespodzianki, które nagradzały ich za zaangażowanie i wysiłek. Radość na twarzach dzieci była nie do opisania, co pokazało, że nie tylko czas, ale także uczestnictwo w dobrej sprawie, ma ogromne znaczenie.

Cała akcja odbyła się pod hasłem "Pomagania Uskrzydla! Zakładaj Piżamę i Obudź w sobie Anioła " - co podkreślało ducha wspólnoty i solidarności, jaki panował wśród uczestników wydarzenia. Dzięki zaangażowaniu wszystkich - dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola - udało się zebrać znaczną kwotę na rzecz fundacji, co pozwoli wsparć potrzebujących.

Dzień Piżamy i Bieg w Piżamie dla Dzieci Przedszkola Miejskiego nr 1 "Bajkowy Świat" w Czarnkowie okazał się nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim dowodem na to, że nawet najmłodsi potrafią działać dla dobra innych.

Bernadeta Słaboszewska

Serdeczne podziękowania dla Pana Kuby Bednarka, który uwiecznił nasz udział w akcji charytatywnej, i który niewątpliwie zostanie w naszej pamięci na baaaardzo długo :) DZIĘKUJEMY!

Bieg w Piżamach Przedszkole nr 1 (youtube.com)

Data dodania: 2024-05-09 21:54:26
Data edycji: 2024-05-10 14:33:35